PS4’ten PS4 Pro’ya Nasıl Oyun Aktarılır?

0
31

Eski PS4’ten yeni PS4 Pro’ya nasıl kayıtlı oyunları, profilleri, kayıtlı dosyaları aktarabilirim? Aktarım çevrimiçi kayıt etme açık olanlarda otomatik.

Orijinal ya da daha ince kasalı PS4’ten PS4 Pro’ya geçiş yapanlar, dosyalarını doğrudan eski konsoldan yeni konsola aktarabilecek. Ayarlar, oyunlar, kayıtlı dosyalar, ekran görüntüleri ve videolar transfer edilebilecek dosyalar arasında bulunuyor.

Bunun için bir Ethernet kablosuna ve iki konsolun aynı anda açık olmasına ihtiyaç duyuluyor. Bu transfer işlemi esnasında oldukça sabırlı olmak gerekiyor. Özellikle sabit diskteki oyun sayısı fazlaysa transfer işlemi daha uzun zaman alabiliyor.

Bu transfer işlemini kablosuz ağ veya kablolu ev ağı üzerinden gerçekleştirmek de mümkün oluyor. Bu işlemi Wi-Fi üzerinden yapmak için iki konsolu LAN girişleri üzerinden Ethernet kablosuyla birbirine bağlamak gerekiyor. Eğer iki konsol da ev ağına kabloyla bağlıysa, konsolları birbirine Ethernet kablosuyla bağlamaya gerek kalmıyor.

Kurulumun yapılmasının ve iki konsolun açılmasının ardından sıra PS4 Pro üzerinden PlayStation Network’e giriş yapmaya geliyor. Gerektiği takdirde sistem yazılımı en son sürüme güncelleniyor. Ardından Ayarlar menüsü içindeki Sistem sekmesine gidiliyor ve “Başka bir PS4’ten veri transfer et” seçeneğinin işaretlenmesiyle işlem başlıyor.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz