Qualcomm Snapdragon 835 özellikleri [Detaylı]

0
16

Qualcomm Snapdragon 835 hakkında yeni haberler ile karşınıza çıktık. Hızlı sarj, donanımsal güvenlik vb. bilgileri sunmak istiyoruz.

Qualcomm, yeni nesil akıllı telefon işlemcisini resmi olarak duyurdu. Snapdragon 835 adını taşıyan işlemciyi barındıran cihazlar, 2017’nin başlarından itibaren piyasada satışa sunulacak. 10nm küçüklüğünde üretim mimarisiyle hazırlanan yeni işlemci, Quick Charge 4.0 teknolojisiyle birlikte geliyor. Qualcomm Snapdragon 835, Snapdragon 820 ve 821’nin yerini alarak şirketin şu andaki üst segment işlemcisi olacak.

Qualcomm, şimdilik yeni işlemcisine dair fazla bilgi açıklamadı. Ancak yeni 10nm mimarisi sayesinde Snapdragon 835’in iyi performans ve yüksek verimlilik sağlayacağı belirtildi. Snapdragon 820, 14nm mimarisiyle üretilmişti, şimdi ise 10 nm küçüklüğe ulaşmış durumdayız.

Qualcomm, Quick Charge 4.0 teknolojisiyle ilgili detayları paylaşma konusunda ise oldukça cömert davrandı. Qualcomm’un hızlı şarj teknolojilerinin son çıkan nesil olan Quick Charge 4.0, yüksek hızda şarjın yanı sıra daha çok sayıda cihaz, kablo ve şarj aletiyle uyumluluk ve daha fazla güvenlik özellikleri ile karşımıza çıkıyor. Qualcomm, yeni şarj teknolojisinin “5 dakikalık şarj ile 5 saat kullanım süresi” sağlaması ile dikkat çekiyor. Bu oldukça güzel bir haber. Quick Charge 4.0’ın Quick Charge 3.0’a oranla yüzde 20 daha hızlı ve yüzde 30 daha verimli olduğunu da belirtmeden geçmeyeyim.

Quick Charge 3.0’ın aksine, Quick Charge 4.0 USB Type-C protokolleriyle %100 uyumlu olarak çalışabilecek. Qualcomm’dan yapılan açıklamada Quick Charge 4.0’ın Google’ın Type-C şarjı için standartlara uygun ve çalışabilir olduğu da belirtildi. Yeni teknoloji, cihazları ve şarj aletlerini hasardan korumak için daha doğru voltaj, akım ve sıcaklık ölçümleri daha doğru yapabilecek. Aşırı şarja karşı koruma ve sarj dolumundan sonra durabilme yeni standardın özelliklerinden biri.

Qualcomm Snapdragon 835 için biraz daha bekleyelim

Aslına bakarsanız Snapdragon 835 ile özet olarak hızlı sarj, yüksek donanım güvenliği, parça ve uyumluluk sorunlarının ortadan kaldırılması gibi özellikleri barındırdığını belirtebiliriz. Daha ne gibi yenilikler var yakın süre içinde bekleyerek göreceğiz. Yorum yapmayı unutmayınız 🙂

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz