Ruh Halimizi Algılayan Saat

0
12

Günümüzde saatler artık telefonun yerini almaya başladı. Şimdi bahsedeceğimiz saatler sizlerin ruh halinizi anlıyor…

Artık Saatler Ruh Halimizi Anlıyor

Kolumuzda sürekli oldukları için vücudun her etkinliğini takip edebilecek. Artık neredeyse telefona olan ihtiyacı ortadan kaldıracak potansiyeldeki saatler, çoğu zaman gelen bildirimlere göz atıp yanıt vermeye yaramaktan ileri gidemiyor. MIT’nin yeni akıllı saat demosu, saatlerin aslında ne kadar yetenekli olabileceğini gösteriyor.

MIT’ın araştırmacılarından biri olan Tuka AlHanai ve Mohammad Mahdi Ghassemi tarafından geliştirilen bu akıllı saat yazılımı, konuşma ve ses tonunu algılayarak duyduğu sesin ruh halini çözebiliyor.

Örneğin; kız arkadaşınızdan ayrıldınız. Bunu saate anlatırken cihaz üzgün olduğunuzu ses tonunuzdan anlayabiliyor. Aynı şekilde yıllar önce yaşanmış bir olay var ve bu olayda en yakın arkadaşınızı kaybetmişsiniz. Bu olay anlatılırken saatte ruh haliniz normal seviyelerde gösterilirken, üzüntülü durumlarda göstergeler negatife düşebiliyor. Mutlu bir olay anlatırken sizin Pozitif ruh halinde olduğunuzu belirtiyor.

Seslerin kayıt altına alınması için IPhone 5s, kullanırken ölçümün gerçekleştirilebilmesi için Samsung’un sağlık odaklı giyilebilir cihaz projesi kapsamında hazırladığı Simband’ın kullanıldığı belirtiliyor.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz