Samsung Galaxy J7’yi sizler için tasarım, ekran, donanım ve performans alanlarında detaylı inceledik. Merak ettikleriniz ve daha fazlası için takip etmeye devam edin.

Samsung Galaxy J serisi, giriş sınıfı ya da orta segment telefon arayanların öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. Serinin cazibesi, 2016 çıkışlı modellerle biraz daha artmış durumda. Galaxy J ailesinin büyük ekranlı modeli olan Galaxy J7, 2016 versiyonundaki metal çerçevesi ve şık tasarımıyla adeta üst sınıf bir telefon kullanıldığı hissini yaşatıyor. Samsung Galaxy J7 (2016) ile ilgili önemli bilgi ve detayları sizler için mercek altına aldık.

Samsung Galaxy J7 Tasarım

Samsung Galaxy J7 (2016) metal ve plastiğin ortaklığından oluşan bir telefon. Cihazı saran metal çerçeve, ilk olarak bundan iki yıl önce Galaxy A ve Note 4 gibi telefonlarda görülen metal çerçeve tasarımını hatırlatıyor. Arka yüzü kaplayan plastik kapak da metal hissi veren pürüzsüz yüzeyiyle metal çerçevenin şıklığını tamamlıyor. Kapak yerinden çıkarıldığında ise kullanıcıları çıkarılabilir pil, SIM kart ve micro SD kart yuvaları karşılıyor. Telefonun sağ kenarında güç, sol kenarında ise ses tuşları bulunuyor. Bu tuşlar diğer Samsung telefonlarındaki konumlarını muhafaza ediyor ve rahatlıkla kullanılabiliyor. Kalitesi tatmin edici seviyede olan bu tuşlar, derinlik ve yumuşaklık bakımından da beklentileri karşılıyor.

samsung-galaxy-j7-4

Ekranın alt kısmında ana ekran tuşu bulunuyor. Bu tuşun her iki tarafında da kapasitif navigasyon tuşları yer alıyor. Ana ekran tuşu, parmak izi tarayıcısı barındırmıyor. Alt kenarın ortasında microUSB portu bulunuyor. 3.5 mm. kulaklık jakı da bu girişin hemen yanına yerleştirilmiş. Arka tarafta ise kameranın bir yanında flaş, diğer yanında ise hoparlör bulunuyor. 5.5 inç gibi büyük bir ekrana sahip olsa da, Samsung Galaxy J7 (2016) ele oldukça rahat biçimde oturuyor ve konforlu biçimde kullanılıyor.

Samsung Galaxy J7 Ekran

Samsung Galaxy J7 (2016), 5.5 inç Super AMOLED ekrana sahip. Bu ekran 1280 x 720 piksel çözünürlük sunuyor. Ekranın piksel yoğunluğu ise 267 ppi. Mevcut koşullar çerçevesinde bu piksel yoğunluğu düşük gibi görünüyor. Ancak pratikte J7’nin ekranı fazlasıyla tatmin edici bir görsel deneyim yaşatıyor. Pikseller tabii ki gözden kaçmıyor. Ancak bunun için ekrana biraz yakınlaşmak gerekiyor. Akıllı telefonun kullanıldığı optimum mesafe dikkate alındığında pikseller ilk bakışta fark edilmiyor. Super AMOLED ekran, parlaklık bakımından oldukça iyi bir seviyede. Güneş ışığı altında telefonun ekranını görmekte bir sıkıntı yaşanmıyor.

samsung-galaxy-j7-7

Ancak Galaxy J7 (2016)’da otomatik ışık ayarı sağlayan bir sensör bulunmuyor. Bu sensörün boşluğu Açık Hava moduyla doldurulmaya çalışılıyor. Söz konusu modda ekran parlaklığı bir süre için maksimum seviyeye yükseltiliyor. Bu sayede dışarıda ekranın daha rahat görülmesi mümkün oluyor. Ekranın renk profilinin tercihler doğrultusunda ayarlanabiliyor olması da Galaxy J7 tarafından sunulan imkanlar içinde yer alıyor.

Samsung Galaxy J7 Donanım ve Performans

Samsung Galaxy J7 (2016), sekiz Cortex-A53 çekirdekli Exynos 7 Octa işlemci barındırıyor. Bu işlemciyi 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanı tamamlıyor. microSD kart yuvası sayesinde bu alanın üstüne 128 GB daha eklenebiliyor. Exynos işlemci, genellikle daha üst segment işlemcilerde görülen 14 nm süreciyle üretilmesi sayesinde MediaTek’in orta segment işlemcilerine karşı avantaj kazanıyor. Bu avantaj, Galaxy J7 (2016)’nın da rakiplerinin önüne geçmesine yardımcı oluyor.

Galaxy J7 (2016), günlük kullanım ve yüksek gereksinim istemeyen oyunlarda gayet iyi bir performans sergiliyor. Benchmark testlerinde elde edilen ortalama üstü sonuçlarda da Exynos işlemcinin varlığı önemli rol oynuyor. Samsung Galaxy J7 (2016), AnTuTu benchmark testinde 48000 civarı bir puan alıyor. Cihaz, Geekbench’in testinde ise çok çekirdek üzerinden yapılan değerlendirmede 3246 puana ulaşıyor.

Akıllı telefon 3300 mAh kapasiteli pile sahip. Bu pilin en önemli avantajı ise kullanıcılar tarafından değiştirilebilir olması. Böylelikle ihtiyaç duyulduğunda yedek pil kullanılması mümkün oluyor. J7, tek bir şarj ile bir günü rahatlıkla çıkarabiliyor. Hatta düşük yoğunluklu kullanım senaryolarında pil ömrü ikinci günü çıkarmak için de yeterli oluyor. Akıllı telefonda Kategori 4 LTE desteği de bulunuyor. Bu da 4.5G şebekesinden yeterli deneyimin alınmasını sağlıyor.

Samsung Galaxy J7 Görseller

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz