Spotify depolama alanı sorunu!

0
36

Spotify gündeme gelen son haberleri kullanıcılara sunarken ciddi miktarda depolama alanını tükettiği belirlenmiştir. Buda Spotify depolama sorunu oluşturuyor.

Spotify depolama sorunu

Online olarak müzik dinleme konusunda kullanırsın en çok tercih ettiği uygulamalardan bir tanesi Spotify olurken özellikle uygulamanın masaüstü versiyonunu kullanan kişilerin depolama konusunda dikkatli olması istendi. Spotify için masaüstü uygulaması sürekli yerel depolama alanını kullanırken gereksiz yere dosya yazma sebebiyle kişiler ciddi oranlarda kayıp yaşıyor.

Tüketimi Çok Fazla

Depolama alanının ciddi oranda tüketilmesi kısa süre içerisinde kullanıcılar tarafından fark edilirken son dört-beş aylık süreç içerisinde firmaya konuyla ilgili şikayetlerin iletildiği belirtildi. Resmi uygulamanın arka planda çalışırken süre veri indirmesi dikkatlerden kaçmazken yapılan testlerde 40 saniye gibi bir sürede 10 GB gibi bir veri miktarının çekilebileceği belirtildi. Bu bakımdan özellikle internet hızı yüksek olan kullanıcıların çok daha kısa süre içerisinde yüksek verileri bilgisayarında depolanması görülebilir.

Konuyla ilgili yapılan eleştirilerin ardından Spotify resmi olarak bir açıklama yapmak zorunda kalırken açıklamada sorunun farkında olduklarını ve bu konuda çalışmaların başlatıldığı belirtildi. Windows ve macOS için geliştirilen masaüstü versiyonlarında kullanıcıların mutlaka yeni gelen güncellemeyi alması istenirken kısa süre içerisinde sunulacak yeni güncelleme ile birlikte depolama konusundaki sorunlar giderilebilecek.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz