Türk Mucid Yapay Zeka Üzerine Trump Danışmanı ile başlayacak

0
11

Bilime ışık tutacak icatlar yaparak tıp literatüre geçen Hardvard Üniversitesi Genç Akademi Üyeliğine Dr. Canan Dağdeviren seçildi. ABD başkanı Trump’ın danışmanı ile yapay zeka üzerine çalışma yapacaklarını bildirdi.

Türk Mucid Yapay Zeka Üzerine Çalışacak

Dr. Dağdeviren Çukurova Üniversitesinde geçtiğimiz günlerde konferans verdi. Teyzesinin öldükten sonra teyzesinin hastalığından ilham alarak “Elektronik Meme Kanseri Sütyeni” üzerinde çalıştığını açıkladı. Elektronik meme kanseri sütyeninde amaç ise meme kanserine yakalanmış kişilerin vücudundan kanser hastalığını uzaklaştırmak. Bu sütyenin tüm vücudu kıvrımlı şekilde olduğu için kapladığını ve sadece kadınlar için değil erkekler içinde olduğunu söyledi.

Dr. Canan Dağdeviren, ABD Başkanı Donald Trump’ın danışmanlarından birinin sahibi olduğu, insanların düşüncelerinin okunmasına yönelik emekler icra eden ve yapay zeka üstünde araştırmalar icra eden şirketten ortak emek verme yapmak için teklif aldığını ve kabul ettiğini belirten Dr. Dağdeviren yapay zeka teknolojisinin 5-10 yıl içinde gerçekleşeceğini savunarak kendisinin de yapay zeka teknolojisi üzerine çalışmalarının bulunduğunu kaydetti. Dr. Dağdeviren çalışmalarını yakın bir gelecekte Trump’ın danışmanının sahibi olduğu şirkette yürütecek.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz