Türkiye internet fiyatları düşecek mi?

0
23

Türkiye internet fiyatları yakın zamanda düşebilir. Ahmet Arslan tarafından yapılan açıklamalarda internet fiyatları için yeni bir proje çalışması olduğunu söylendi.

Türkiye internet fiyatları düşebilir!

Son dönemlerde Türkiye’de özellikle internet fiyatlarının yüksek olması ve adil kullanım kotası uygulamasının bulunması nedeniyle tepkiler artarken bu sorunların önüne geçmek isteyen hükümet yeni bir çalışma üzerinde duruyor.

Çalışmalar Sürüyor

Yapılan açıklamalarda bakanlık ve ilgili kurumlar tarafından özel bir proje üzerinde çalışmaların sürdürüldüğü belirtilirken bu çalışmaların sonlanması ile birlikte yeni internet fiyatlarının belirleneceği belirtildi. Bu bakımdan şu anda çok fazla detay paylaşılması da önümüzdeki günlerde sunulacak yenilikler ile birlikte mevcut internet fiyatlarının çok daha altında internet hizmeti alabilmek mümkün olacak.

Adil Kullanım Kotası Düzenlenecek

Üstelik 2018 ve 19 yüzyılda ile birlikte adil kullanım kotasında yapılacak iyileştirmeler sayesinde kullanıcıların çok daha etkin bir internet bağlantısına sahip olması mümkün olacak. Eski yıllarda olduğu gibi kişilerin düşük hızlarda internet bağlantısı artık iptal edilecek ve yüksek hızda adil kullanım kotası gelecek. Bu bakımdan önümüzdeki dönemlerde yapılacak açıklamalar kullanıcıların pek çok sorununa da önemli bir çözüm getirecek. Ş+u anda çalışmalar hakkında hiçbir detay verilmese de geçtiğimiz dönemlerde yaşanan süreç sayesinde adil kullanım kotasının esnetilmesi, kullanım kotası dolduktan sonra düşürülen hazır yükseltilmesi gibi pek çok iyileştirmenin yapılması bekleniyor.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz