Twitter Canlı Yayın Aktif Olarak Çalışıyor

0
18

Twitter’da canlı yayın özelliğinin geleceğini duyurmuştuk. Artık normal bir şekilde birçok sosyal medya platformunda kullanıldığı gibi canlı yayın aktiftir.

Twitter bugün, uygulamalarından artık direkt olarak canlı yayın yapılabileceğini duyurdu. Periscope tarafından desteklenen Twitter’da canlı video özelliği, insanların bir Tweet aracılığıyla günlük hayatlarından kesitleri veya önemli anlarını izleyicilerle paylaşabilmelerini sağlıyor.

“TWİTTER’I KULLANAN YÜZ MİLYONLARCA İNSANA GETİRMİŞ OLDUK”

Periscope uygulamasının CEO’su Kayvon Beykpour konuyla ilgili: “Periscope’u geliştirmemizin sebebi insanlara canlı videoları izleyenlerle paylaşabilmelerini sağlayacak süper gücü vermek istememizdi. Bu özelliği direkt olarak Twitter’a getirmek çok önemli bir adım çünkü bu süper gücü bu yolla Twitter’ı kullanan yüz milyonlarca insana getirmiş olduk,” yorumlarında bulundu.
O AN YAŞANANLAR PAYLAŞILACAK

Twitter’ın hali hazırda insanların gerçek zamanlı neler yaşandığını görmek için girdiği bir yer olduğunu dile getiren Beykpour, bu gelişmeyle artık herkesin o an yaşanan bir olayı yayınlayabileceğini belirtti.

CANLI VİDEOYlA ANINDA YAYIN YAPILABİLECEK

Twitter’daki canlı bir videonun izleyicileri, yayıncıyla yorum yapıp kalpler göndererek iletişime geçebilecek ve yayıncıya desteğini gösterebilecek. İçinde canlı yayın bulunan Tweet’ler Retweet edilebilecek, beğenilebilecek ve insanların Tweet paylaştığı her yerde paylaşılabilecek. Twitter’daki herkes son Android ve iOS güncellemeleri ile canlı video oluşturup Tweet edebilecek.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz