WhatsApp iOS’da gif ekleme ve düzenleme

0
6

iOS işletim sistemli telefonlarda WhatsApp uygulaması güncellendi. Artık Apple telefonundan WhatsApp’ta gif gönderebilir ve düzenleyebilirsin.

WhatsApp iOS’teki mesajlaşma uygulamasını güncelledi. Yeni sürümle birlikte GIF animasyonları alıp gönderme özelliği iPhone’lara da gelmiş oldu. Her ne kadar WhatsApp bu animasyon işine geç girmiş olsa da, destek sunmanın biraz daha ötesine geçmeyi başarıyor.

WhatsApp, Live Photos fotoğrafları GIF animasyonlar olarak gönderme izni de veriyor. Ekle > Fotoğraf/Video Kütüphanesi yolunu takip edip bir Live Photo’yu 3D Touch ile seçtikten sonra “GIF olarak gönder” seçeneğiyle onu gönderime hazır hâle getirebilirsiniz.

whatsapp-ios-gif-ekleme-duzenleme

Telefonunuzda depolanmış olan GIF animasyonları göndermeye ek olarak, WhatsApp kullanıcıları Giphy’nin büyük kütüphanesinde de animasyon arayıp bunları sohbetlerine ekleyebiliyor.

Ayrıca güçlü bir GIF editörü de mevcut. Bunun sayesinde seçtiğiniz animasyonlara yazılar, çıkartmalar ve hatta çizimler de eklemeniz mümkün oluyor. Bunun yanı sıra klipleri istediğiniz uzunluğa göre kırpabilirsiniz.

whatsapp-ios-gif-ekleme-duzenleme-1

WhatsApp’ın en son versiyonu 6 saniye veya daha kısa süredeki videoları, siz onları daha göndermeden önce GIF animasyonlara çeviriyor. Bunu yapmak için film rulosundan bir tane video klip seçmeniz ve daha sonra da GIF düğmesine dokunarak bunun dönüştürülmesini tamamlamanız yeterli oluyor.

WhatsApp’ın en sonunda mesajlaşma arenasında biraz momentum kazandığını görmek güzel. Bu son güncellemelerle iOS uygulaması Android versiyonunun biraz daha önüne geçmiş oldu. Androi uygulaması henüz GIF’leri iOS versiyonu gibi düzenlemeye izin vermiyor.

Facebook’un sahibi olduğu servisin son günlerde Snapchat benzeri, Status olarak adlandırılan bir özelliği Android uygulamasının bir beta sürümünde test ettiğine dair haberler çıkmıştı. Bu özelliğin final uygulamada yer alıp almayacağı, eğer alacaksa bunun ne zaman gerçekleşeceği şu an için bilinmiyor.

App Store’dan en güncel versiyonu indirerek tüm yeni GIF özelliklerini test edebilirsiniz.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz