Whatsapp Yeni Durum Özelliği

0
31

Gün geçtikçe daha da büyüyen Whatsapp senelerdir aynı kalan durum mesajı özelliğine kullanıcıları sevindirecek bir güncelleme getirdi. Bu güncelleme belki garip gelecek fakat Whatsapp başlangıçta durumunuzu arkadaşlarınız ve aile bireylerinizle paylaşmanızı sağlayacak bir servis olarak kurulmuştu.

Whatsapp Durum Özelliğini Değiştirdi

Yani durum mesajı özelliği mesajlaşmadan önce vardı. Bugün gelen güncelleme ile birlikte durum mesajı özelliği her yönden kapsamlı bir güncelleme gördü ve zamanın ruhuna ayak uydurdu.

Yeni gelen bu güncelleme bir çok yönüyle Snapchat’in Hikayeler özelliğine benziyor. Whatsapp’ın uzun süredir sunduğu metin tabanlı durum güncellemelerinin yerine, arkadaşlarınıza durumunuzu videolar, GIF veya fotoğraflar ile gösterebilirsiniz.

Snapchat’in Hikayeler özelliği bir Facebook iştiraki tarafından daha kullanılmış oluyor. Daha önce İnstagram, Hikayeleri’in kendine özel versiyonunu kullanıcılarına sunmuştu ve iki servisin bu bölümlerini birbirinden ayırt etmek çok zordu. Bu olaylardan sonra Facebook da kendi mobil uygulamasından bu özelliği test etmeye başlamıştı.

Whatsapp Durum özelliğinin en kısa zaman içinde tüm kullanıcılara ulaşması bekleniyor.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz