Yavaş İnternete Çözüm…

0
32
Evet yanlış duymadınız eğer internetim yavaş, 2 saatlik filme 5 saatte bakıyorum, internet beni çileden çıkarıyor diyorsanız…

İnternetin Hızı Düştü mü Dava Açın 

Amerika da açılan bu dava dikkatinizi çekebilir. New York’ta açılan bir davada Charter Communications adlı internet servis firmasının internet bağlantı hızları konusunda yalan söylediği hızlarının düşük olduğu iddiasıyla dava edildi. İddiaya göre Amerika da 2. Büyük internet servis sağlayıcı firması olan Charter Communications internet hızları ve servislerinin güvenilirliği hakkında tutamayacağı sözler vermiş ve bu sözleri müşteri kazanmak için kullanarak müşterilere yalan sözler verip yerinde tutmamış hal bu olunca dava açılmış.

Charter Communications verdiği sözleri tutamamasının nedenlerini teknik nedenlere bağlıyor. Firma her ne kadar interneti hızlı verirse versin kullanıcıların modemleri eski kabloları eski olması nedeniyle bu hızların yakalanması mümkün olmuyor.  Kullanıcılara uygun modem ve kablosuz dağıtıcıları vermeyerek vaat edilenden daha düşük hızlara mahkum ediyor.

Bilgisayar ve ağ konusunda bilgi sahibi olan kişiler olayın modemden veya kablodan kaynaklı olduğunu anlayıp değiştirebilirler. Peki ya internet kullanan insanların büyük bölümü bu kadar ileri derecede bilgiye sahip değilse ?  Bu nedenle bu değiştirilmesi gereken donanımları tedarik etmeleri de mümkün olmuyor.

Dava 2.5 milyon internet abonesini etkileyecek büyüklükte. Ülkemizde hala yavaş internet sorunu devam etmekte. Bir film açıyorsunuz dışarı çıkıp alışverişinizi yapıp yemeğinizi yedikten sonra eve geliyorsunuz, film yarıya kadar dolmuş. Hal böyle iken insana bıkkınlık gelmemesi mümkün mü ?

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz