Yepyeni MacBook Pro Fiyatı ve Teknik Özellikleri

0
10

Günümüzün gözde markası olan Apple’in daha ince tasarımı, hassas Dokunmatik klavyesi ile geçtiğimiz aylarda satışa sunuldu. Gelin şimdi bu yeniliklere birlikte göz atalım..

Apple‘in 13 ve 15 inç retina MacBook arasında en üst segmente taşıdığı cihazın en önemli tasarımı ise daha ince bir kasa ve Touch ID işlevselliği ile dokunmatik ekran paneli ile 27 Ekim 2016’da satışa sunuldu.

TANITIM VİDEOSU

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Apple 2 GB bellek – 2.7 GHz dört çekirdekli Core i7 Skylake işlemci, 16 GB 2133 Mhz RAM, 512 GB SSD, GeForce Pro 455  2,799$ Fiyat biçmiştir.

• İnce Kasa
• 13 ve 15 inç boyutları
• EKRAN Dokunmatik panel
• Touch ID
• 3 Yıldırım
• USB-C bağlantı noktaları
• USB 3.1 Gen 2 10 GB/s desteği

Apple tarafından tanıtılan hem ” İnce ve hafif’‘  hemde en güçlü’‘  MacBook Pro adını verdikleri bu makineye yeni bir görünüm, yeni donanım ve sıra dışı yeni özellikleri ile yeniden tasarlanmış olup MAcBook Pro AMD ve GeForce Pro ekran kartları bulunmaktadır. Apple, MacBook Pro alanındaki tüm cihazlara göre daha hızlı, daha verimli, daha geniş depolama kapasitesi (2 TB), daha hızlı RAM ile geliştirdiklerini duyurdular.

KLAVYE ÖZELLİKLERİ

Dokunmatik Çubuğu üzerinde, hızlı bir şekilde ses, ses çalma, parlaklık, ve yeni özel Siri düğmesi eklenmiştir. Günümüzdeki alışagelmiş fonksiyonları bulunduran statik Kontrol çizgisi vardır. Uzun basarak her bir sanal düğme için daha fazla seçenek getirir. ESC tuşuna çubuğunun solunda yer alan ve ortasında, aktif olarak kullandığınız uygulama için en kullanışlı denetimleri görüntüleyen bir açık nokta bulunuyor. Apple Mac app güncelleme, Mail, Mesajlar, Haritalar, iş için, Final Cut Pro, ve Fotoğrafları için geliştirdiği bir dokunmatik çubuk borusu vardır. Dokunmatik Çubuk Kontrol Şeridi tamamen düzenlenebilir, böylece en çok kullanılan ayarlar ve kontroller bulundurabilirsiniz.

Pil Ömrü
Apple MacBook Pro 15-inç kablosuz internet kullanıyor ve iTunes film oynatma 10 saate kadar geliştirilmiştir. 10 saate kadar tüm gün pil ömrü sunuyor. İçinde, MacBook Pro 15 inç dahil 64 bir USB ile şarj olan saat lityum polimer pil-watt 76 C Güç Adaptör ile donatılmıştır.

TOUCH ID

Dokunmatik kimliği parmak izi sensörü, iPhone da kabul edilen Dokunmatik Bar bulunur. MacBook Pro, ikinci nesil Dokunmatik kimliği kullanır, bu nedenle, iPhone 6 Dokunmatik kimliği gibi hızlı ve iPhone 7 ile aynı fonksiyonları gerçekleştirir. Safir kristal ile kaplı, aynı dayanıklılık ile geliştirilmiştir.

MacBook Pro üzerinde Touch ID parmak sensörü yerleştirilir ve Safari web tarayıcısı kullanarak Apple Pay alım yapmak için kullanılabilir olduğunda Mac kilidini açabilir. Aynı zamanda hızlı ve farklı Mac kullanıcıları arasında geçiş yapılabilir.

HOPARLÖRLER

MacBook Pro iç hoparlör koruma içinde daha küçük bir alan kaplamıştır. İki kat daha dinamik ve iki buçuk kat daha yüksek sesle ile yüzde 58 daha fazla ses kalitesi ile geliştirilmiştir.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz