Yerli Araba Çok Yakında…

0
21

Ülkemiz yerli araba üretmine başlamıştı. Şimdi Yerli araba nasıl alınacak ne zaman çıkacak bir inceleyelim

Yerli araba 2019’da bitiyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobil ile ilgili açıklamalara değindi. Yerli arabanın ne zaman tamamlanacağını ve diğer detayları konuşan Bakan Özlü, Yerli arabanın bitiş tarihi olarak Mart 2019 tarihinden önce çalışmalar noktalanacak dedi. Yerli araba konusu uzun yıllardır gündemdeki yerini koruyordu.

Yerli Araba Nasıl Alınacak?

Yerli araba 50 bin lira faizsiz kredi kullanılarak satın alınabilecek. KOSGEB kredisine başvuran 250 bin kişi yerli otomobili satın almak için fırsat yakalayacak.

Arabanın geliştirilmesinde TÜBİTAK etkin bir şekilde rol oynuyor.  Araba Saab 9-3 arabanın hakları satın alınarak bu model üzerinden geliştirilecek. Önceki açıklamalara göre yerli arabanın elektrikli, dizel motor ve benzinli seçeneklerinin olacağı biliniyordu.

HIZI 280 KİLOMETREYE KADAR ÇIKACAK

Bakan kaç basıyor kısmı için şunları söyleyebiliriz. Bugün için 160, 2019’da 180 olacak. Farklı modeller için çalışıyoruz. Bunlar 280 olacak dedi.

2 Türk Lirasına yaklaşık olarak 100 Kilometre gidilecek

Bakan, “Öncelikle bu araçta bir batarya var. Siz akşam aracı evinize çektiğinizde, batarya 5-6 saatte güvenli şekilde doldurur. Büyükşehirlerde 100 kilometre güvenle gidebilecek bir batarya olacak. Ancak bu şarjda günde 2 liralık şarj maliyeti olacak. Akşam fişi taktınız, sabah baktınız 2 TL.” ifadelerini kullandı

 

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz