YGS Tarih Konuları 2017

0
13

YGS Tarih konuları 2017 aşağıda listelenmiştir. YGS Tarih 2017 konuları çalışılarak sınava daha iyi hazırlanabilir ve yüksek puan alabilirsiniz.

YGS Tarih Konuları 2017

Bildiğiniz üzere her yıl yapılan YGS sınavı sürekli değişikliğe uğramaktadır. Fakat aşağıda paylaştığımız YGS 2017 Tarih konuları YGS sınavının genelde çıkan veya sabit diyebileceğimiz konulardır.

Tavsiyemiz aşağıda bulunan YGS Tarih Konuları 2017 tarzında ders programı oluşturmanız ve bu doğrultuda sınava hazırlanmanız olacaktır.

YGS 2017 Tarih Konuları

Atatürk Dönemi Türk Dış Politikası

Tarih Bilimi: Tarih biliminin diğer bilimlerle ilişkisi

Uygarlığın Doğuşu ve İlk Uygarlıklar: Tarih öncesi çağlar, Tarih çağları, İlk çağ uygarlıkları, Anadolu uygarlıkları, Ege ve Yunan uygarlıkları, Hunlar, Göktürkler, Uygurlar ve diğer orta Asya ve Avrupa Türk Devletleri

İslam Tarihi ve Uygarlığı

Türk-İslam Devletleri: Türklerin İslamiyet’i kabulü, Karahanlılar

Türkiye Tarihi

Beylikten Devlete (1300-1453): Balkanlarda fetihler ,Osmanlı Devleti’nin gelişimi

Dünya Gücü Osmanlı Devleti (1453-1600): Osmanlı’da toplumsal, askeri, ekonomik yapı, Reform Hareketleri, Coğrafi Keşifler ve Osmanlı’ya etkileri.

Arayış Yılları (17. Yüzyıl): Avrupa’daki gelişmeler ve Osmanlı’ya etkileri, Kapitülasyon ve imtiyazlar, Islahat arayışları ve Siyasi/askeri faaliyetler.

Avrupa ve Osmanlı Devleti (18. Yüzyıl): Fransız İhtilali, Sanayi devrimi, Osmanlı’da yönetim ve bürokrasi yapısında değişmeler,

En Uzun Yüzyıl (1800-1922): Balkanlarda milliyetçilik, Şark Meselesi, Sanayi Devrimi’nin Osmanlı Devleti’ne etkileri, Tanzimat Fermanı, Islahat Fermanı, I ve II Meşrutiyet, Trablus ve Balkan Savaşları, I. Dünya Savaşı

Milli Mücadele’nin Hazırlık Dönemi: Mondros Mütarekesi, Kuvayı Milliye, Kongreler, TBMM’nin açılması,

Kurtuluş Savaşı’nda Cepheler

Türk İnkılabı

Atatürkçülük ve Atatürk İlkeleri

Farklı düşünceleri olan arkadaşlarımız fikir alış verişi için yorum yazabilir.

YGS Konuları 2017 – Tüm Dersler için Tıklayınız

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz