Youtube yorum sistemi değişiyor!

0
5

Son zamanlarda Youtube yorum sistemi çok kullanılmaya başlandı. Bu durum üzerine Youtube yorum sisteminde değişiklik yapacağını duyurdu.

Youtube yorum sistemi yenileniyor!

Youtube için yeni bir güncelleme duyurusu yapılırken, duyuruda en çok dikkat çeken nokta kişilerin yorumlarının düzenlenmesinde yayıncılara farklı seçeneklerin sunulması olması. Youtuber kavramının Türkiye’de ilgi görmesi ve kişilerin yayın yapmaya başlaması yorum bölümlerinin de aktif bir şekilde kullanılmasını sağlarken, yapılacak yeni çalışmaların ardından sosyal ağda yorumlar daha etkin olacak. Üstelik ilgili özellik herhangi bir kısıtlama olmadan sunulacağından dolayı kişilerin kolay bir şekilde yönetimi sağlayabilmesi de mümkün olacak. Aynı zamanda Youtube üzerinden yapılacak bu işlemler ile birlikte sitenini etkileşimi de arttırılacak.

Yorumlar Özel Olarak Sıralanabilecek

Youtube için getirilecek en büyük yeniliklerden birisi kuşkusuz yorumların sıralanabilir olması olacak. Önceki dönemlerde böyle bir imkan olmazken, artık içerik sahibi tarafından yapılacak sıralamalar ile birlikte yorumlar tarihe göre değil, yayıncıların tercihlerine göre olacak. Böylece beğenilen ve istenen yorumlar en üstte yer alark herkes tarafından ilk olarak görülebilecek. Üstelik istenmeyen yorumların da yine en alt bölümlere taşınması yeni özellikler ie birlikte mümkün olacak.

Video Sahibi Fark Edilecek

Yorumlara içerik sahibi tarafından yapılacak değerlendirmeler ve eklemeler artık farklı bir şekilde gösterilecek. Yazı tipi renginin değiştirilecek olması içerik sahibinin yaptığı yorumların da kolay bir şekilde görüntülenmesini sağlayacak. Ayrıca yorumlar bölümünde içerik sahibi ile izleyiciler arasında da etkileşim artacak.

Yorum Sistemine Kalp Eklenecek

İçerik sahibi üstelik yapılan yorumlara beğeni ifadesi olarak kalp ekleyebilecek. Böylece yorumun içerik sahibi tarafından beğenilip beğenilmediği de diğer kullanıcılar tarafından da fark edilebilecek. Yapılacak bu değişiklikler kuşkusuz kullanıcılar ile içerik sahibi arasında etkileşimin da da artmasını sağlayacak. Yaılacak yorumlarda yazı tipi renginin de farklı olması kişilerin kolay bir şekidle bilgi almasını sağlayacak. İçerik sahibine yorulmar üzerinde çeşitli yetkiler verecek güncellemenin önümüzdeki günlerde resmen sunulması beklenirken, güncelleme tüm platformlara sunulacak.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz