Youtube’dan 30 Saniyeden Fazla Geçilemeyen Reklamlar Kaldırılacak

0
7

Dünya markası olan Google, Youtube reklam politikasında önümüzdeki sene itibariyle geçerli olacak önemli gelişmeler ve değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. Google, Youtube videolarından önce gösterilen kullanıcıların artık illallah ettiği geçilemeyen 30 saniyeden uzun reklamları yayınlamayı bırakacak.

Youtube Reklam Politikasını Değiştirmeyecek

Google tarafından Campaign’e yapılan açıklamada hem reklam verenler hemde izleyiciler tarafından daha etkili reklam formatlarına geçiş yapılmasının planlandığı belirtildi.

Google, çevrimiçi ortamda kullanıcılara daha iyi bir reklam hizmeti sunmaya odaklandığını belirtti. 2018 yılından itibariyle 30 saniye ve 30 saniyeden fazla geçilemeyen reklamların yayınına son verileceği belirtildi. Hem kullanıcılar hem de şirketler için daha uygun bir reklam modeline geçileceği Google tarafından dile getirildi.

Youtube reklam politikasını baştan aşağıya değiştirmeyecek. Youtube 15, 20 saniye uzunluğundaki geçilemeyen reklamları göstermeye devam edeceğini bildirdi. Fakat şirketin odak noktasında ise ortalama olarak 6 saniyelik geçilemeyen reklam videoları olacak.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz